loader image

Jel Tırnak

Jel Tırnak Nedir ?

Jel tırnak  protez tırnak uygulamalarından birsidir. Tırnakların su ile etkilenmesinden sonra tırnak sertliğinin kaybolmasına neden olmaktadır. Tırnaktaki sararmalar sonucunda tırnakların uzamasın yavaşlatmaktadır. Bu durumda  jel tırnak  uygulamaları ile bakımsız tırnaklardan sert tırnaklara sahip olmayı sağlamaktadır. Jel tırnak uzman kişiler tarafından yapıldığı için tırnakların daha sert ve bakımlı olarak gözükmesini sağlamaktadır. Jel tırnaklar en çok tercih edilen protez tırnaklar arasında yer almaktadır. Jel tırnak uygulaması akrilik tırnak uygulaması ile kıyaslanacak olursa jel tırnak daha çok tercih edilmektedir.

Jel Tırnak Nasıl Yapılır ?

Jel tırnak yaptırılmadan önce jel tırnağa sürülerek uç kısımdan uzatılması sağlanır .Tırnağa sürülen jel kendi başına ve çabuk kuruyan bir madde olmadığı için özel ışın yöntemleri ile kurutulması sağlanır. Özel ışınlarla kurutulan jel sonrası tırnakların uç kısımlarına uzun tırnak formu verilerek tırnağın tümüne tekrar jel sürülür . Bu işlem ise tırnağın diğer kısımları ile eşit gözükmesini sağlamaktadır.

Tırnak uç ve diğer kısımlarla aynı seviyeye geldikten sonra törpüleme işlemi yapılır. Tırnağın tüm yüzeyleri kontrollü bir şekilde törpülenerek ardından tırnak etlerine de bakım yapılır. Jel tırnak yapımı da şu şekilde gerçekleştirilmektedir. Jel tırnak dip protez tırnak uygulamalarına göre daha dayanıklıdır. Dayanıklı olmasını ise tek başına kurumaması ile kanıtlamaktadır. Diğer protez tırnaklar arasından en çok yaygın hale gelmiş protez tırnak uygulamasıdır.

Bizimle İletişime Geçin !

Siz Değerli Müşterilerimizin Merak Ettiklerini ve Sorularını Yanıtlamaktan Mutluluk Duyuyoruz.Herhangi bir sorunuz veya bilgi almak istediğiniz konu hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.