loader image

Mikroneedling

Mikroneedling Nedir ?

Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarında yeni nesil bir tedavi yöntemi olan mikroneedling, cildin en üst tabakasına zarar vermeden yenilenmesini sağlayan bir mikro iğneleme uygulamasıdır. Mikroneedling ile yüz gençleştirme uygulaması, cerrahi girişim gerektirmeksizin, cildinizin genç, parlak ve gergin bir görünüme kavuşmasını hedeflemektedir. Bu teknolojinin temel çalışma prensibi, cildinizin üzerine gözle görülmeyen binlerce mikro kanal oluşturmaktır. Bu mikro kanallar sayesinde ise vücudun onarıcı mekanizmalarının devreye girmesi tetiklenir, deri tarafından yara varmış gibi algılanan bu yöntemle, problemli cilt bölgelerinin yeniden yapılanması sağlanır. Bu sayede cilt gençleştirme gerçekleştirilmiş olur.

Mikroneedling uygulaması öncesinde ciltteki makyaj artıkları iyice temizlenir ve cilt iyice dezenfekte edilir. Mikroneedling uygulanacak bölgeye saf hyaluronik asid uygulanır. Mikroneedling cihazının mikro iğneleri (0,02 mm) sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılır. Bu sayede cildin iyileşme mekanizmalarını tetiklenir.

Mikroneedling uygulaması genellikle, cilt çatlakları tedavisinde, cilt germe, cilt yenileme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılmaktadır. Tüm deri tipleri için uygundur. Lazer tedavisi uygulanamayan koyu tenli hastalarda iyi bir alternatiftir. Mikroneedling, saçlı deri, yüz, boyun, eller, akne izleri ve doku kaybı ve sorunlu olan bölgelere uygulanır. Tüm işlemler yaklaşık yarım saatte tamamlanmaktadır. Uygulama bölgesinde doku gelişimi başlar, doku kaybı onarılır ve yeni doku üretmeye başlarlar. Hem kadınlar hem de erkekler için sonucu çok memnun edici bir uygulamadır.

Bizimle İletişime Geçin !

Siz Değerli Müşterilerimizin Merak Ettiklerini ve Sorularını Yanıtlamaktan Mutluluk Duyuyoruz.Herhangi bir sorunuz veya bilgi almak istediğiniz konu hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.