loader image

Solaryum

Solaryum Nedir ?

Solaryum makineleri, güneş ışığının insan sağlığını teşvik eden etkilerini kullanılabilir hale getirmek amacı ile üretildi.

Güneş ışınları, görülebilen orta dalga boyundaki ışıklardan, görülemeyen enfaruj ve ultraviyole ışınlarının bileşiminden oluşur.

Derinin üç tabakası vardır. İlk önce üst deri tabakasına gelen UV ışınları, bronzlaşma mekanizmalarını harekete geçirir. Bunlar bronzlaşma ve yeni pigment oluşumunu sağlayan mekanizmalardır.

UV-A ışınları da cildin koruma mekanizmasını harekete geçirerek pigmentlerin renk değiştirmesini ve dolayısıyla bronzlaşmayı sağlar.

UV-B ışınları ise çok az miktarda uygulandığı takdirde yeni pigment oluşumunu ve üst derinin kalınlaşmasını sağlar. Bu yeni pigmentler, derinin üst tabakasına doğru ilerlerken UV-A ışınları ile karşılaştıkları durumda daha kalıcı ve derin bir bronzluk oluşur.

İşte solaryum da aynı biyolojik mekanizmayı harekete geçirir. Solaryum sayesinde bronzlaşma, güneş ile aynı efektlere sahip. Tek bir fark var: solaryumda ışınlar, optimal fayda sağlayacak şekilde kombine ve filtre ediliyor.

Bizimle İletişime Geçin !

Siz Değerli Müşterilerimizin Merak Ettiklerini ve Sorularını Yanıtlamaktan Mutluluk Duyuyoruz.Herhangi bir sorunuz veya bilgi almak istediğiniz konu hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.