loader image

Selülit Neden Oluşur? Çözümü Nelerdir?

Günümüzde birçok kadının korkulu rüyası haline gelen selülit çoğunlukla uyluk ,kalça ve karın bölgesinde oluşan portakal kabuğuna benzer yapıda olan estetik bir cilt problemidir. Derinin altında yağ dokusunun çevresinde meydana gelir .Yaş ilerledikçe ortaya çıkması olağan bir durum olan selülitler genellikle hareketsiz bir yaşamdan tarzından da doğabilir .Bununla birlikte hızlı kilo alıp verme durumda veya genetik bir sebepten de kaynaklanabilir. Peki selülitlerden kurtulmak için neler yapılması gerekiyor?

SPOR

Bilindiği üzere spor günlük yaşam içinde çok fazla vakit ayıramadığımız bir eylem . Günlük 15-30 dk arası yapacağınız hafif tempolu yürüyüşler ve egzersizlerle hem ruhsal hem de bedensel sağlığa katkıda bulunabilirsiniz. Ciltteki kan dolaşımını hızlandırabilir ve selülitli görüntüyü en aza indirebilirsiniz.

SU

Vücudumuzun %75’ini oluşturan su elbette ki günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası .Bununla birlikte günlük içeceğiniz su miktarı da sağlığımızı olumlu yönde etkilemektedir. Günlük içeceğimiz en az 2-2,5 lt su kan dolaşımını hızlandırmakla birlikte selülit oluşumunun engellenmesinde önemli rol oynar

MEYVE -SEBZE

Selülitlerden kurtulmak için günlük tuz tüketimi azaltılmalıdır .İçilen kahve miktarı 2 fincandan fazla olmamalıdır. B vitamini , yeşil çay ,kivi, mango ,çilek ,karnı bahar , yağsız süt, yoğurt ,protein açısından zengin besinler tüketilmelidir.

Son Yazılarımız

Sorularınız İçin Bizimle İletişime Geçin !